8bit - interfejsy i przeróbki dla każdego


Czy jest   dla  

ZX Certified webmaster

Ta strona dotyczy sprzętu, systemów operacyjnych oraz narzędzi programowania dla komputerów 8bit. Są tu również opisy innych rzeczy przydatnych dla komputerów 8bit (jak dyski twarde IDE albo karty i płyty główne ISA).

Nie znajdziesz tutaj gier. Ale być może dowiesz się, jak wczytywać stare gry komputerowe z dysku twardego.

Pliki z dokumentacją w tym serwisie mogą być pobrane tylko przez czytelników biuletynu (newslettera). Wpisz swój adres e-mail w pole obok i naciśnij przycisk, aby zapisać się na biuletyn i otrzmać hasło.

Albo lepiej wypełnij ankietę, w której możesz szczegółowo określić swoje zainteresowania.


Grupy dyskusyjne

Kwestie sprzętowe i systemy operacyjne można omawiać na forum dyskusyjnym. Dyskusja tylko w języku polskim albo angielskim. Forum zapewnia wygodny podział wątków i łatwość czytania odpowiedzi. Obsługa forum w wielu językach: polskim, angielskim, niemieckim, holenderskim, czeskim, słowackim, hiszpańskim i portugalskim.

http://yarek.com/forum/

zxland@yahoogroups.com to lista kontaktowa użytkowników ZX Spectrum i podobnych, w języku polskim. Aby się zapisać, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk Yahoo! - potem odpowiedz na e-mail lub kliknij na podany w nim link. Dotychczas wysłane wiadomości możesz przeczytać na http://groups.yahoo.com/group/zxland/messages.


Aukcje

Wiele interesujących rzeczy można czasem kupić na aukcji. Zobacz aktualne aukcje 8bit.

[Allegro.pl - odwiedzaj nas codziennie!]

Procedura rejestracji na Allegro jest prosta i nic nie kosztuje.

Banner obok kieruje na listę moich aukcji na Allegro.

Aukcje24.pl

Ważne! Jeśli masz jakiś stary, niepotrzebny sprzęt (włącznie z płytami PC XT) - nie wyrzucaj tego! Wystaw na aukcji, albo przekaż mi.


Jeśli wierzyć WebCounter, jesteś oglądającym numer


WebRing gromadzi strony o podobnej tematyce (pilnując jednocześnie, by linki były działające). Poniżej znajdują się przyciski dzięki którym możesz przejść do stron innych autorów. (Poniżej były przyciski dla kilku WebRingów dotyczących komputerów ośmiobitowych. Zgodnie z zaleceniami obsługi serwisu WebRing, usunąłem mój oryginalny kod i wstawiłem kod zalecany przez WebRing. Prawdopobnie więc zobaczysz tylko panel nawigacyjny SamCoupé WebRing, chyba że akurat przeglądasz inny.)

This site is a member of WebRing.
To browse visit Here.

Stara część serwisu

Poniżej są linki do starej części serwisu. Większość z tych plików nie była zmieniana od roku 2002. Aby przeglądać nową część, użyj menu u góry strony.

Wybierz model...

 • Sinclair ZX Spectrum 48kB
 • Sinclair ZX Spectrum Plus
 • Sinclair ZX Spectrum 128kB
 • Amstrad ZX Spectrum +2
 • Amstrad ZX Spectrum +3
 • Amstrad CPC6128
 • Timex Computer 2048
 • Timex Computer 2068
 • Timex FDD 3000
 • MGT Sam Coupé

 • © 2006-03-16 Jarek Adamski, 8bit.yarek.pl

  Linki do innych stron